PotencjaPreparaty.com.pl

Zaburzenia erekcji i impotencja - skąd się biorą?

Nie każdy mężczyzna jest zawsze gotowy, by odbyć stosunek seksualny. Zdarzają się bowiem takie sytuacje, kiedy dopada ich niemoc płciowa. Jest to zwykle spowodowane zmęczeniem czy po prostu spożyciem nadmiernej ilości alkoholu. Kiedy jednak taki stan się przedłuża - zaburzenia erekcji i problemy z potencją nie znikają, jest to powód do niepokoju. Może być to sygnał, że zaczyna rodzić się impotencja. Zastanawiasz się, czy problem ten i tobie grozi? Poznaj najbardziej powszechne przyczyny, powodujące spadek sprawności seksualnej.

Prowadzenie nieodpowiedniego trybu życia

Najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji i potencji jest prowadzenie nieodpowiedniego trybu życia. Chodzi przede wszystkim o siedzącą pracę i brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Niemałe znaczenie ma również zły sposób odżywiania się. Panowie, którzy uskarżają się na zaburzenia potencji, najczęściej jadają zbyt tłusto. Wysoki poziom cholesterolu prowadzi do powstawania „blaszek miażdżycowych”, osłabiających krążenie. W efekcie krew nie może dostać się do ciał jamistych prącia, uniemożliwiając jednocześnie osiągnięcie erekcji.

Zaburzenia erekcji a przyczyny organiczne

Okazuje się, że w przypadkach wielu mężczyzn zaburzenia erekcji świadczą o powstawaniu niektórych chorób. Zalicza się do nich między innymi: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze. W zasadzie są to wszystkie schorzenia spowodowane problemami układu krążenia. Ponadto zaburzenia te mogą wynikać z cukrzycy. Zwykle do problemów ze sprawnością seksualną dochodzi do na skutego nieprawidłowego leczenia schorzenia. W rezultacie doprowadza to do uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych, odprowadzających krew do członka. To zaś rzutuje na utrudnioną erekcję. Warto mieć świadomość, że zaburzenia potencji mogą wynikać również z chorób ośrodkowego układu nerwowego. Pojawienie się kłopotów ze wzwodem dotyczy przede wszystkim panów chorujących na stwardnienie rozsiane, padaczkę czy mężczyzn, u których występuje uszkodzenie mózgu. W takiej sytuacji, by pozbyć się kłopotów ze sprawnością seksualną, koniecznością jest podjęcie stosownego leczenia.

Kłopoty ze sprawnością seksualną a przyjmowanie leków

Okazuje się, że nie tylko choroby, ale również zażywanie określonych farmaceutyków może prowadzić do osłabienia potencji. Kuracja za ich pomocą odpowiada bowiem osłabienie fizjologii wzwodu. Zaburzenia potencji mogą wywołać niektóre leki stosowane w leczeniu problemów urologicznych, np. w przypadku nietrzymania moczu czy łagodnego przerostu prostaty. Podobne efekty mogą dawać wybrane farmaceutyki, podawane w leczeniu padaczki i depresji.

Zaburzenia potencji wywołane zawirowaniami hormonalnymi

Niekiedy zaburzenia potencji wynikają ze spadku poziomu testosteronu. Dochodzi do tego nie tylko wraz z wiekiem. Czasami niektóre choroby oraz inne czynniki wpływają na spadek poziomu tego hormonu.

Zaburzenia potencji spowodowane używkami

Najczęściej zdarza się (szczególnie u młodych mężczyzn), że zaburzenia erekcji wynikają z używek. Chodzi przede wszystkim o palenie papierosów oraz o spożywanie nadmiernej ilości alkoholu. Statystki wskazują, że ryzyko pojawienia się zaburzeń potencji jest nawet o 50% większe u palaczy w porównaniu z osobami niepalącymi. Jest to spowodowane tym, że nadmiar nikotyny odpowiada za zwężenie naczyń krwionośnych. To zaś utrudnia pojawienie się wzwodu. Ponadto nikotyna może powodować wiele chorób, których jednym z objawów są właśnie zaburzenia erekcji. Tak samo jak nikotyna działa nadmiar alkoholu. O ile niewielka jego ilość może być doskonałym afrodyzjakiem, tak jego nadmiar - wywołuje działanie zupełnie odwrotne.

Zaburzenia na tle psychogennym

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku wielu mężczyzn zaburzenia potencji wynikają z czynników psychogennych. Chodzi tutaj przede wszystkim o różnego rodzaju uprzedzenia, niską samooceną, złymi wspomnieniami z przeszłości, itp.

Czy to impotencja?

Wielu panów zastanawia się, czy pojawiające się problemy z erekcją to już impotencja. Tak naprawdę nie da się tego jednoznacznie określić. By mieć pewność, a jednocześnie zastosować odpowiednie metody walki z zaburzeniami potencji, dobrze jest wykonać stosowane badania. Wówczas nie obejdzie się jednak bez wizyty u seksuologa.

Przyczyn, które mogą powodować impotencję jest wiele. Niektóre czynniki to wynik naszego trybu życia. Dlatego też, gdy zaburzenia potencji zdarzają się rzadko, niech to będzie sygnał do tego, by sprawdzić, czy żyjemy zdrowo.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Virility EX 179,99 zł tabletki VitaLab.pl 5/5
2. Vialafil 149,90 zł tabletki NuviaLab.com 5/5
3. Defense Nutrition - Male Potency Kit $68,95 zestaw Amazon.com 4/5
4. Pure Potency For Men $39,95 tabletki HealthResources.net 3/5
5. Nature's Way Alive $25,99 tabletki DrugStore.com 2/5


Artykuły na temat: potencji